Relacja z koncertu “Pożegnanie lata”

7 września 2012r. byliśmy świadkami inauguracji działalności Gminnego Ośrodka Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Willa Hoffmana odżyła i od pierwszych dni funkcjonowania zapewnia rozrywkę mieszkańcom Gminy. Jednym z takich przedsięwzięć było zorganizowanie koncertu zatytułowanego „Pożegnanie lata” w przededniu nadejścia jesieni.

Na scenie przed Domem Kultury zaprezentował się młodzieżowy zespół rockowy: „Facepalm” oraz utalentowany wokalista Jakub Wolski w solowym występie. Mimo bardzo sprzyjającej pogody, publiczność była nieliczna. Prawdopodobnie powodem braku frekwencji tego dnia było to, że mieszkańcy Ksawerowa nie są przyzwyczajeni do takich imprez kulturalnych w obrębie naszej Gminy. Jedynym wydarzeniem o podobnym charakterze są Dni Ksawerowa, obchodzone od zaledwie dwóch lat. Zapewne upłynie sporo czasu zanim Ksawerowianie zauważą i docenią możliwość uczestnictwa w spotkaniach, koncertach, imprezach kulturalnych organizowanych przez Gminny Dom Kultury i Bibliotekę. Zachęcamy zatem naszych drogich czytelników, aby śledzić kalendarium spotkań w GDKiB w Ksawerowie. Informujemy również, iż wkrótce będziecie Państwo mogli korzystać ze strony internetowej Domu Kultury, która będzie aktualizowana na bieżąco.

 

5 komentarzy

 1. Zaradzyńska pisze:

  Mam takie pytanie .. kto uczy hip hopu ?

 2. Pysio pisze:

  Jeśli chodzi o stronę internetową to trwają nad nią już prace z tego co nam wiadomo.

  Jeśli chodzi o kalendarium spotkań to postaram się coś zdobyć i przedstawić, póki nie powstanie strona www Domu Kultury.

 3. lola pisze:

  A moglibyście umieścić Kalendarium spotkań lub spis zajęć jakie się odbywają w domu kultury?

 4. Bonifacy pisze:

  O ile pamiętam, Dni Ksawerowa organizowane są co najmniej od kilku lat, nie – od dwóch, czyli od początku rządów obecnej ekipy. opisywana impreza była kiepsko reklamowana – gdzie wisiały plakaty? Dom Kultury, oprócz działającej od lat i świetnie jak na lokalne warunki prowadzonej Biblioteki i imprez propagandowych Rady Gminy i Wójta nie zaoferował dotychczas nic. Czym zajmuje się wybrana w maju pani dyrektor? aż tyle miesięcy trzeba na zrobienie strony internetowej?

  Autorowi/autorce “artykułu” radzę spuścić z tonu – krytykactwo uchodzi uczniom szkoły podstawowej, ale “redakcji” portalu.

  • Jawo pisze:

   Drogi Bonifacy, Dni Ksawerowa organizowane są od 2 lat, po kilkuletniej przerwie w świetowaniu tego dnia. Zastrzeżenia co do artykułu są bezpodstawne- nie ma w tym artykule ani krytyki, ani krytykactwa- cokolwiek to znaczy.
   Pozdrawiam

Zostaw komentarz