Pościg policji za skradzionym traktorem. Obywatele Niemiec z zarzutami.

Pabianice- nocny pościg zakończony zarzutami. Do policyjnego aresztu trafiło dwóch młodych obywateli Niemiec, którzy włamali się do jednej z restauracji na terenie Pabianic, a także skradli zaparkowany przed marketem traktor. Wpadli podczas policyjnego pościgu.

8 lutego 2013 roku tuż po godzinie 4:00 dyżurny pabianickiej policji odebrał telefoniczne zgłoszenie od pracownicy jednego z pabianickich marketów o kradzieży zaparkowanego przed sklepem ciągnika rolniczego. Skierowani na miejsce mundurowi potwierdzili zdarzenie i rozpoczęli poszukiwania pojazdu i złodziei. Chwilę później w światłach reflektorów ujawnili na śniegu ślady bieżnika opon prowadzące w kierunku pobliskich pól.

-Jadąc tym tropem zobaczyli stojący w oddali ciągnik, z którego wyskoczyło dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich wprost pod koła nadjeżdżającego radiowozu wyrzucił dwa rowery. Podejrzewani rozbiegli się w różnych kierunkach.- opowiada Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy KPP w Panbianicach.

Mundurowi ruszyli w pościg za uciekinierami, kilkuset metrach złapali jednego ze sprawców. Zatrzymanie kolejnego było tylko kwestią czasu. Stróże prawa nie dając za wygraną pobiegli po śladach pozostawionych na śniegu i po czterokilometrowym pościgu dotarli do posesji , gdzie ukrył się 19-latek. Dwaj pochodzący z Niemiec złodzieje trafili do osobnych cel policyjnego aresztu. W tym czasie policjanci prowadzący oględziny skradzionego ciągnika ujawnili w nim butelkę z alkoholem , która jak się okazało pochodziła z włamania do pobliskiej restauracji. Duet dokonał tego przestępstwa przed kradzieżą pojazdu. Skradziony alkohol najprawdopodobniej dodawał im później animuszu w przestępczych, nocnych poczynaniach. Śledczy ustalili również, że 20 –latek kierujący traktorem miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, a rzuconymi pod radiowóz rowerami przyjechali do Pabianic z pobliskiej miejscowości. Noc zakończyła się dla cudzoziemców zarzutami kradzieży z włamaniem, kradzieży pojazdu, a dla 20-latka dodatkowo zarzutem kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

0 komentarzy

Bądź pierwszy, który zostawi komentarz

Zostaw komentarz