Spotkanie “Przedisiębiorcza Kobieta”. Gość specjalny: Maria Wrzos-Meus

015

W minioną sobotę tj. 29 czerwca b.r. w Łodzi odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Przedsiębiorcza Kobieta.

Gościem specjalnym spotkania była Pani Maria Wrzos-Meus – Dyrektor Gminnego Domu Kultury z Biblioteką w Ksawerowie. Podczas wystąpienia opowiedziała uczestniczkom o swojej ścieżce kariery oraz w jaki sposób osiągnęła sukces zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym i zawodowym. Obecnie specjalizuje się w planowaniu strategii rozwoju instytucji kultury oraz w projektach społeczno-animacyjnych, integrujących środowiska lokalne z Polonią. Prowadzi również punkt konsultacyjny MEN „Miejsca odkrywania talentów”. Organizuje Warsztaty Artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz wspiera talenty z małych miast i wsi. Niewątpliwie jej wystąpienie dla wielu uczestniczek stało się bodźcem do dalszego działania oraz do ciągłej samorealizacji, nie zważając na otaczające ograniczenia czy chwilowe trudności. Podczas wystąpienia Pani Maria opowiedziała również o zarządzaniu instytucjami kultury i oświaty, a także o realizacji projektów edukacyjnych, którymi się zajmuje. Uczestniczki z zainteresowaniem słuchały jej wystąpienia, po czym zadawały liczne pytania.

Kolejną częścią był warsztat praktyczny. Tym razem region łódzki postawił na sztukę perswazji. Uczestniczki spotkania miały niepowtarzalną możliwość dowiedzenia się jak za pomocą pewnych technik wywierać wpływ, zarówno w biznesie, jak i życiu prywatnym, oraz jakich technik używają czasopisma, telewizje, a nawet agenci tajnych służb do „manipulowania” ludźmi.

Na uczestniczki spotkania czekały liczne nagrody niespodzianki, a wśród nich m.in. zabiegi na twarz, wizyty w grocie solnej, koszule damskie, kupony rabatowe na zamówienie jedzenia do domu, karnety oraz wejściówki na basen, yogę oraz wiele więcej. Ponadto każda z uczestniczek otrzymała dodatkowo zniżkę na zamówienie jedzenia online.

Projekt Przedsiębiorcza Kobieta to cykl spotkań dla kobiet, działających w środowisku biznesowym oraz szukających szans na rozwój zawodowy. Spotkania, w ramach których prowadzone są między innymi szkolenia oraz warsztaty, odbywają się w 10 miastach Polski, również w Łodzi. „Przedsiębiorcza Kobieta” jest jednym z kluczowych projektów Studenckiego Forum Business Centre Club (SF BCC). Do współpracy zapraszane są osobistości na co dzień związane z przedsiębiorczością – kobiety sukcesu, które dzieląc się swoimi doświadczeniami przybliżają uczestniczkom zasady funkcjonowania w świecie biznesu. Atmosferę podczas spotkań Przedsiębiorczej Kobiety umilają różne atrakcje takie jak: show barmański, muzyka na żywo, pokazy taneczne czy kosmetyczne, pokazy mody, fryzjerstwa, nauka makijażu, a także chociażby gra w kręgle wspólnie z uczestniczkami spotkania. 

Koordynatorką tego projektu w regionie łódzkim jest mieszkająca w Ksawerowie Pani Wioleta Braunsejs. Jest to absolwentka Politechniki Łódzkiej, obecnie również studentka architektury i urbanistyki na Politechnice Łódzkiej oraz ekonomii na Uniwersytecie Łódzkim. Studia od zawsze realizowała wg Indywidualnego Programu (Toku) Studiów wyznaczając już na samym początku swoją ścieżkę kariery. Jej pasją jest rysunek i malarstwo. Obecnie prowadzi również własną firmę, która także stała się partnerem projektu.

Całość spotkania okazała się oczywiście kolejnym sukcesem. Wydarzenie to miało miejsce w restauracji „U Fabrykanta” (plac Zwycięstwa 2 w Łodzi), a dzięki współpracy Łódzkiego Studenckiego Forum Business Centre Club z partnerami strategicznymi po raz kolejny zorganizowane zostało bezpłatnie.

0 komentarzy

Bądź pierwszy, który zostawi komentarz

Zostaw komentarz